0 (216) 909 20 71

Sosyal Medyada Biz}

Ozon`la daha uzun yaşayın!… – I –

Ozon`la daha uzun yaşayın!… – I –

OZON TEDAVİSİ NEDİR?

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Böylece bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden aşağıdaki gibi farklıdır:

O3 oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). İsmi Yunanca “koklamak” manasına gelen ozein’den gelir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedildi.

Ozonterapi ucuz, basit, pratik uygulama şansına sahiptir. Kan yoluyla, kas içine, cilt altına, torbalama sistemi, rektal (makat) ve vajinal yol gibi yöntemlerin yanı sıra ozon sauna yöntemi evinizde bile uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

Ozon gazı, tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır Avrupa, Latin Amerika ve Amerika’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere“ozon terapi“ denilmektedir.

Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması onu yeniden güncel hale getirmektedir.Ozon ilk kez 1785 yılında kimyager Martin Marum tarafından keşfedilmiş ve Alman kimyacı Schöbein tarafından da ilk kez 1840 yılında insanlar üzerinde kullanılmıştır. ABD’den Japonya’ya dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapi son yıllarda rağbet gören tıbbi uygulamaların başında yer almaktadır.

Vücudumuzdaki etki ve faydaları yarınki dosyamızda bulabilirsiniz.

Kaynak: http://www.cosmoturk.com/kose-yazilari/dr-zeynep-cingu-meric-ozonla-daha-uzun-yasayin-i–afeib.html

206 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN