0 (216) 909 20 71

Sosyal Medyada Biz}

Selülit İçin Ozon Terapi

Selülit İçin Ozon Terapi

Selülite ozon terapi ile meydan okuyun. (Dr. Zeynep Cingu Meriç)

SELÜLİT İÇİN OZON TERAPİ

Ozon farklı mekanizmalarla sellülitte etkilidir. Ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasına neden olur. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal hale döner. Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin sellülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

DERİ HASTALIKLARINDA OZON TEDAVİSİ

Ozon, virüs bakteri ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu cilt sağlar. Bölgesel deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir kan dolaşımını arttırır. Kan, lenf ve deri hücrelerine nüfuz eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesine ve kendini yenilemesi hızlanır.

GÖZ HASTALIKLARINDA OZON TEDAVİSİ

Yaşa bağlı dolaşım bozuklukları gözü de etkilemektedir. Gözde retina adı verilen görme merkezindeki ve optik sinirdeki harabiyetler çeşitli derecelerde görme bozukluğu oluşturmaktadır.

Yapılan klinik çalışmalarda, ozon tedavisi sonrası 6-8 ay içerisinde görmede iyileşmeler kaydedilmiştir. Tedavinin devam ettirilmesi halinde görme performansında artış gözlenmiş veya daha kötüye gidiş durdurulmakta olduğu saptanmıştır.

BAĞIRSAK HASTALIKLARI

İltihaplı bağırsak hastalıklarında özellikle erken dönemde rektal Ozon gazı püskürtülmesi şeklinde yapılan bölgesel uygulamanın çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

KADIN HASTALIKLARI

Tedaviye dirençli alt genital enfeksiyonlarda bakteri, mantar, virüs öldürücü etkisi ve hormonal durumu düzenleyici rolüyle etkili olur.

NÖROLOJİK HASTALIKLAR

Multiple skleroz, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklar ile Myotoni, Muskuler Distrofi veya Spastik çocuklardaki kas-sinir hastalıklarında başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

YAŞLILIKTA OZON TEDAVİSİ

Sağlıklı yaşlanmayı ve genç kalmayı sağlamak amacıyla; “Anti-aging” bir başka deyişle “geriye yaşlanma” bu yöntemin hedefi, uzun yıllar gençliğinizi korumak ve dinç kalmayı sağlamak! Bu amaçla yapılması gereken çok şey var elbette. İşte bunlardan biri de “ozonterapi”. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlanır, bağışıklık sistemi harekete geçirilir.Bunu takiben vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar. Hücreler tıpkı insanlar gibi solurlar. Bunun için hücre seviyesindeki ortamda oksijen moleküllerinin bulunması şarttır.Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilmektedirler. Fiziki kapasitede azalma, yürüme güçlüğü ve baş dönmesi gibi belirtiler ile kendini gösteren beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Ozon uygulanan kişilerde yaşlanmayı önleyici etkilerin yanı sıra yaşam kalitesinin önemli düzeyde arttığı bilinmektedir.

Kaynak: http://www.cosmoturk.com/kose-yazilari/dr-zeynep-cingu-meric-selulit-icin-ozon-terapi-afhfc.html

279 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN