0 (216) 909 20 71

Sosyal Medyada Biz}

Somon DNA – Gençlik Aşısı

Somon DNA’sı aşısı; cildi yeniden yapılandırmak, gençleştirmek ve onarmak amacıyla geliştirilen yeni ve etkili bir yöntemdir. İçeriğinde hyaluronik asit ve somon DNA’sı bulunur. Hyaluronik asit ve somon DNA’sı (polinükleotidler) vücut için tamamen doğal elemanlardır. Bu sebeple uygulama sonrası kişide herhangi bir reaksiyon da göstermez. Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sı mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde,kendi hacminin 10 bin katı kadar suyu tutarak derinin nem dengesini sağlar .

somon-dna

Ayrıca cilt sıkılığını, esnekliğini ve parlaklığını yeniden kazanır.

Kadın-erkek, genç-yaşlı tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu yöntemde, ilk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülür ve kademeli olarak her seanstan sonra bu etki artar.

Uygulama genellikle 2 aşama olarak planlanır. İlk aşamada cildin nem dengesini sağlayabilmek için hyaluronik asit tedavisi ile kaybedilen nem geri kazandırılır. Böylelikle asıl tedavi için cildin alt yapısı da sağlanmış olur. Bu işlem 10 gün kadar sürer. İlk aşamanın ardından cildin gençleşmesini sağlayan ikinci kısma başlanır. Somon balığı DNA’sından elde edilen bir serum derinin altına enjekte edilir. Bu işlem sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu tüm proteinler sağlanmış olur. Bu proteinler sonucunda da cilt gençleşmeye ve elastikiyetini kazanmaya başlar. Somon DNA’sı aşısı ameliyatsız bir uygulama olduğundan kişiler günlük hayatlarına hemen geri dönebilirler.

Seans aralıkları kişinin cilt yaşı ve cilt tipine göre ayarlanmakla birlikte genellikle ayda bir ya da iki defa uygulanır. Daha sonrasında ise üç ayda bir uygulama yapılır. Bazen cildin ihtiyacına göre kombine tedaviler de uygulanabilir. Somon DNA’sı uygulaması rahatlıkla diğer tedavilerle birlikte yapılabilir.

Nerelerde kullanılır:

1-Kırışıklık tedavisinde
2-Cilde nem,parlaklık ve ışıltı vermek için
3-Akne skarlarında
4-Göz altı morlukları ve göz altının aydınlatılmasında.
5-Kuru ve nemsiz ciltlerde yoğun nem desteği.
6-Sigara,stres,menopoz,hormonal bozukluk ,düzensiz ilaç kullanımına bağlı mat,sarı ve kuru ciltlerde
7- Boyun ve dekolte gençleştirmede
8-El üstü gençleştirmede
9-Vücut çatlaklarında

8.697 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN