Medical Estetik Uygulamaları

Somon DNA’sı Aşısı

Cildi yeniden yapılandırmak, gençleştirmek ve onarmak amacıyla geliştirilen yeni ve etkili bir yöntemdir. İçeriğinde hyaluronik asit ve somon DNA’sı bulunur. Hyaluronik asit ve somon DNA’sı (polinükleotidler) vücut için tamamen doğal elemanlardır. Bu sebeple uygulama sonrası kişide herhangi bir reaksiyon da göstermez. Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sı mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde,kendi hacminin 10 bin katı kadar suyu tutarak derinin nem dengesini sağlar .

Medical Estetik Uygulamaları

Ayrıca cilt sıkılığını, esnekliğini ve parlaklığını yeniden kazanır.

Kadın-erkek, genç-yaşlı tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu yöntemde, ilk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülür ve kademeli olarak her seanstan sonra bu etki artar.

Uygulama genellikle 2 aşama olarak planlanır. İlk aşamada cildin nem dengesini sağlayabilmek için hyaluronik asit tedavisi ile kaybedilen nem geri kazandırılır. Böylelikle asıl tedavi için cildin alt yapısı da sağlanmış olur. Bu işlem 10 gün kadar sürer. İlk aşamanın ardından cildin gençleşmesini sağlayan ikinci kısma başlanır. Somon balığı DNA’sından elde edilen bir serum derinin altına enjekte edilir. Bu işlem sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu tüm proteinler sağlanmış olur. Bu proteinler sonucunda da cilt gençleşmeye ve elastikiyetini kazanmaya başlar. Somon DNA’sı aşısı ameliyatsız bir uygulama olduğundan kişiler günlük hayatlarına hemen geri dönebilirler.

Seans aralıkları kişinin cilt yaşı ve cilt tipine göre ayarlanmakla birlikte genellikle ayda bir ya da iki defa uygulanır. Daha sonrasında ise üç ayda bir uygulama yapılır. Bazen cildin ihtiyacına göre kombine tedaviler de uygulanabilir. Somon DNA’sı uygulaması rahatlıkla diğer tedavilerle birlikte yapılabilir.

Nerelerde Kullanılır

1-Kırışıklık tedavisinde
2-Cilde nem, parlaklık ve ışıltı vermek için
3-Akne skarlarında
4-Göz altı morlukları ve göz altının aydınlatılmasında.
5-Kuru ve nemsiz ciltlerde yoğun nem desteği.
6-Sigara,stres,menopoz,hormonal bozukluk ,düzensiz ilaç kullanımına bağlı mat,sarı ve kuru ciltlerde
7- Boyun ve dekolte gençleştirmede
8-El üstü gençleştirmede
9-Vücut çatlaklarında

Blue and White Bold CTA Business LinkedIn Banner (3)

Gençlik Aşısı Tedavisi

Medical Estetik Uygulamaları
Ameliyatsız Yüz Germe ve Cilt gençleştirme için yeni nesil ve etkili bir yöntemdir. Tedavinin temelinde cilde uygulanan “hyalüronik asit” bulunmaktadır. Cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık verir. Uygulandığından itibaren kolajen etkisi ile cildi yer çekimi etkisinden kurtarıp adeta germe etkisi yaratır. İçeriğindeki nem kompleksi sayesinde ciltte mevsimsel kuruluk ve pullanmayı önler nem oranını artırırken yüzde ışıltılı bir parlaklık ve canlılık oluşur. Ciltte görülen matlık ve cansızlığın giderilmesini sağlar.

Mezoterapi

Medical Estetik Uygulamaları Medical Estetik Uygulamaları

Dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir. Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.

Altın İğne- Endymed RF

Medical Estetik Uygulamaları
ENDYMED’in yüz sıkılaştırma tedavileri etkili kollajen yeniden şekillendirme, ciltteki kolajen yapı taşlarını yeniden yapılandırma sağlar ve tüm yüz bölgeleri – yanaklar, alın, gözler, ağız ve çene hattı için uygundur
ENDYMED’in 3DEEP yüz bakımları, yeni ve güçlü kollajen ve elastin liflerinin üretimini teşvik etmek için dermise derin ve odaklanmış RF enerjisi iletmek için birden fazla RF jeneratörü kullanır ve bu da daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Medical Estetik Uygulamaları

3DEEP, göz kaldırma ve sıkılaştırma, cilt sıkılaştırma, kırışıklık azaltma, yüz gençleştirme, çene ve çene germe ve boyun germe için en iyi çözümü sunar.
3DEEP derin ısıtmanın üstün penetrasyon derinliğine sahip fraksiyonel ablasyon, Intensif RF Microneedling teknolojisi ile birlikte tüm cilt tipleri için en etkili ve eksiksiz cilt yenileme ve gençleştirme sağlar.

Fraksiyonel tedaviler, cilt yenileme ve gençleştirme, derin kırışıklık azaltma, cilt sıkılaştırma, akne izi, travmatik yara izi ve çatlak azaltma, doku iyileştirmeleri ve gözenek boyutunu küçültme için en etkili çözümdür.

Radyofrekans tedavileri, çene altı ve boyun altını kaldırmak ve tanımlamak için en iyi cerrahi olmayan çözümdür. Çene hattı ve boyun sıkılaştırma ve şekillendirme, yüz özelliklerini tanımlayarak ve çerçevelendirerek yüz özelliklerine dengeyi de geri kazandırır. 3DEEP tedavileri ayrıca göğsün üst kısmındaki çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek için genişletilebilir.

Blue and White Bold CTA Business LinkedIn Banner (3)

Yara izleri, ister cilt travmasından kaynaklansın, ister ameliyat sonrası yara izi, birçok hasta için ortak bir sorundur. Çatlaklar da çoğunlukla kadınları etkileyen yaygın bir şikayettir ve cilt hızla genişlediğinde ortaya çıkar. ENDYMED’in fraksiyon el teknolojileri, görünümü iyileştirir ve yara izlerini ve lekeleri non-invaziv bir şekilde, risksiz ve minimum kesinti süresi olmadan azaltır.

Yorum Ekleyin