Plexr Nedir?

Plexr, çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılan İtalyan teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil bir cihazdır. Plazma aslında maddenin dördüncü halidir.

Uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder.Plexrda uygulama alanı dışında çevre dokulara zarar verici ısı aktarımı olmadan uygulama bölgesine küçük bir elektrik ark oluşturulur. Yıldırım oluşmasındaki mekanizma ile aynıdır. Bu yüzden plexr uygulamasına cilde düşen yıldırım diyebiliriz.

Kullanıldığı Alanlar

  • Ameliyatsız göz kapağı toparlanması
  • Sarkma ve kırışıklık tedavileri
  • Fibrom, siğil, papillom, ksantelezma gibi durumlar
  • Çatlak, akne izi, ameliyat veya kaza sonucu oluşmuş yara izleri
  • Leke
  • Dövme silme

Blue and White Bold CTA Business LinkedIn Banner (3)
Güvenli ve Acılı Mı?

Lokal anestezik bir krem bleforaplasti işleminden 30 dakika kadar önce uygulanır,gözkapağı son derece ince bir cilde sahip olduğundan bu şekilde çok iyi uyuşur ve  bu sayede işlem son derece ağrısızdır. Vücudun diğer bölgelerinde yapılacak uygulamalarda yine lokal anestezik kremler veya lokal anestezik enjeksiyonlar tercih edilebilir. Tedavi sırasında hafif miktarda  ısı hissedilebilir, tedavi sonrası yanma veya karıncalanma hissi olabilir.

Yan etkisi var mı? Nelere dikkat edilmeli?

Tedavi sonrası minik kahverengi nokta şeklinde  benekler olabilir, birkaç gün süren şişlik – ödem (1-5 gün) yaygındır, karıncalanma ve yanma hissi yaşanabilir, ancak bu yanma hissi 1-3 gün arasında düzelir. Kabuklanma olacaktır, bu bölgenin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Kabuklanma 2 hafta kadar sonra bitecektir. Bu kabuklar kesinlikle kaldırılmamalı kendi kendine düşmesi beklenmelidir. Nemlendirici herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Mineral makyaj uygulanabilir. Cilt iyileşene kadar işlem bölgesini çok soğuk ve çok sıcağa maruz bırakmamak gerekmektedir. Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durulmalı ,işlem bölgesi  saf sabunla (ph nötr) yıkanmalıdır.  İşlemden sonra likid fondotenli güneş koruyucu kullanılmak gerekir.

Tedavi sonrası beklenti ne olmalı?

Kesin sonuçlar ve uygulanması gereken seans sayısı(1-3 seans) cildin gevşeklik derecesine, lezyonun büyüklüğüne, önceden varolan tıbbi sorunlara, yaşa göre farklılıklar gösterebilir. İşlemin kalıcılık süresi ise kişisel faktörlere ( uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara alkol tüketimi, sık enfeksiyon geçirme, kullanılan ilaçlar, güneş maruziyeti, az su içme) bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 2-5 yıl kadardır.

Yorum Ekleyin